Vitamíny VITALAND - Bio produkty a přírodní doplňky stravy

Vyberte si 3 produkty a jen 2 zaplatíte a 3. nejlevnější máte ZDARMA

Lidský organismus si vitamíny neumí sám vytvořit a proto je musí přijímat ve stravě jako vitamíny nebo provitamíny. Potřeba vitamínů je velmi nízká, jen několik miligramů. Výhodou je, že kromě vitamínu C, který se musí přijímat denně, si lidské tělo umí vytvářet vitamínové zásoby.

Proto jsme pro Vás nabídku našich produktů přehledně rozdělili do skupin podle jednotlivých zaměření

 

Funkce vitaminů

Vitaminy se podílejí na metabolismu bílkovin, tuků a cukrů. Jsou nezbytné pro udržení řady tělesných funkcí, výstavbu nových tkání, ochranu organismu proti infekcím.Vitaminům označovaným jako antioxidační (beta-karoten, vitamin C a E) se připisuje důležitá role i v prevenci tzv. civilizačních nemocí, například srdečních a některých nádorových onemocnění, mezi jejichž příčiny patří náš životní styl, stres a znečištěné životní prostředí.

 

Nedostatek vitaminů

Úplný nedostatek vitaminů vede k nemocem zvaným avitaminózy, například kurděje – nedostatek vitaminu C, beri beri – nedostatek vitaminu B1, pellagra – nedostatek niacinu. Ty se u nás nevyskytují, protože i když naše běžné stravování není právě zdravé, potrava obsahuje alespoň trochu každého vitaminu. Mírnější formy nedostatku vitaminů – hypovitaminózy – se u nás vyskytují. Patří sem například krvácející dásně z nedostatku vitaminu C, bolavé koutky úst z nedostatku vitaminů skupiny B.


Přijímáme platby kartou, na fakturu a poukázkami SODEXO, TICKET a UNIŠEK.

www.jirasko.eu - 2004-2018